fbpx
poniedziałek, 04 luty 2019 14:48

Samochody warte ponad 7.5 miliarda dolarów składowane na pustyni.

Tylko w Stanach Zjednoczonych niemiecki koncern VW musiał wykupić od właścicieli prawie pół miliona samochodów, które zostały wyposażone w silniki nie spełniające amerykańskich norm emisji dwutlenku węgla i azotu. Fakt ten spowodował gigantyczny problem w zakresie samego parkowania wykupionych samochodów.

Obecnie ponad 350 tysięcy aut zostało już odkupionych i trzeba było znaleźć dla nich miejsca parkingowe. Wynajęty przez Volkswagena nieczynny stadion w Detroit i dawna papiernia w Minnesocie szybko się zapełniły. Kolejnym „cmentarzem” dla aut firmy stała się pustynia w południowej Kalifornii, gdzie powstały te zdjęcia.

 

Jak zapewnia Pani Jeannine Ginivan, rzeczniczka Volkswagena: 
"Samochody te składowane są w tych miejscach tymczasowo, zapewniamy im regularne serwisowanie tak, by ich obecność nie wpływała negatywnie na środowisko, oraz by zapewnić ich sprawność. Chcemy, by mogłyby być w większości ponownie sprzedane lub eksportowane z USA, jak tylko amerykańskie organy egzekucyjne na to pozwolą, a my będziemy mogli wprowadzić odpowiednie modyfikacje."

Z dostępnych informacji prasowych wynika, że tymczasowe składowiska są utrzymywane w takiej konfiguracji tylko po to aby nie drażnić przepisów ochrony środowiska. Większość z tych samochodów zostanie poddana złomowaniu.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 luty 2019 16:08

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Strefa Użytkownika

Najnowsze Wiadomości

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 186 gości oraz 0 użytkowników.