fbpx
środa, 04 maj 2016 17:09

Optymistyczne wieści z rynku złomowego. Podwyżki cen złomu!

ZŁOM INFO PL ZŁOM INFO PL

Wzrasta popyt na złom stalowy! Przedstawiciele branży przyznają, że sytuacja na światowych rynkach złomu stalowego zmienia się bardzo dynamicznie i stopniowo się poprawia.

W parze ze wzrostem zapotrzebowania na surowiec idzie wzrost jego ceny. Wartość złomu zyskała średnio 200 zł na tonie od marca 2016 roku.

Powodem takiego stanu rzeczy są regulacje ograniczające napływ tanich i nisko jakościowych półwyrobów stalowych z Chin. Indyjskie i tureckie huty zwiększyły tym samym znacząco popyt na surowiec jakim jest złom stalowy. Europejskie rynki złomowe zareagowały błyskawicznie podwyżkami cen złomu aby powstrzymać jego zwiększający się eksport.

Obecnie Polskie huty mają sporo zamówień a co za tym idzie ogromne zapotrzebowanie na złom - stąd na rynku mamy niemalże „gorączkę złomu”. 

Obecnie rynek złomu jest bardzo nieprzewidywalny i trudno też powiedzieć, jak będzie się kształtował popyt na złom w najbliższych miesiącach i jakich należy się spodziewać cen? Eksperci branżowi patrzą jednak w przyszłość ze sporą dozą optymizmu.

Ostatnio zmieniany czwartek, 05 maj 2016 10:16

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Twój Pakiet

W tej chwili nie posiadasz aktywnego planu abonamentowego. Aby skorzystać z wielu dostępnych możliwości, aktywuj już teraz wybrany Pakiet.

Najnowsze Wiadomości

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 201 gości oraz 0 użytkowników.