fbpx
środa, 07 październik 2015 23:07

FORUM RECYKLINGU 2015

FORUM RECYKLINGU

27-29 października 2015 r., Poznań podczas POL-ECO-SYSTEM

Czy selektywna zbiórka w gminach jest machiną do zbierania odpadów, czy surowców wtórnych? Czy rozszerzona odpowiedzialność producenta obejmie dofinansowanie tego systemu zbiórki? W jakim kierunku zmierza branża zajmująca się zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym? W jaki sposób propozycja Komisji Europejskiej w sprawie nowego pakietu dotyczącego gospodarki o obiegu zamkniętym wpłynie na prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce? Jak sektor recyklingu złomu wpisuje się w te trendy?

Tym i wielu innym zagadnieniom istotnym dla branży zajmującej się odzyskiem i recyklingiem odpadów poświęcony będzie trzydniowy cykl seminariów podczas czternastej już edycji Forum Recyklingu. Do wygłoszenia referatów zostali zaproszeni specjaliści – naukowcy, praktycy oraz przedstawiciele administracji rządowej, którzy z wielkim zaangażowaniem opowiedzą o kwestiach budzących najwięcej emocji.

Eksperci omówią m.in. nowe regulacje prawne, zależności między jakością zbieranych surowców wtórnych a systemem ich zbiórki, a także wyzwania w odzysku i recyklingu odpadów. Dziesięć lat funkcjonowania rynku związanego z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym skłania do podsumowań i wskazania nowych trendów. Praktycy podzielą się doświadczeniami w tym zakresie i przeanalizują możliwe kierunki rozwoju branży. Nie zabraknie też tematów dotyczących dobrych praktyk w recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz w sektorze gospodarki metalami oraz złomem.

Odzysk i recykling metali stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na surowce, zarówno ze strony rodzimej, jak i światowej gospodarki. W programie Forum Recyklingu uwzględniono omówienie sytuacji na rynku obrotem złomem oraz trendów i innowacji w gospodarce metali nieżelaznych. Natomiast prowadzących stacje demontażu powinien zainteresować temat technologii zagospodarowania odpadów pochodzących z demontażu samochodów.

Forum Recyklingu stanowi platformę wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Stwarza doskonałą okazję do dyskusji na temat problemów w branży oraz jej przyszłości.

Redakcja miesięcznika „Recykling” wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zapraszają do uczestnictwa w tym wydarzeniu!

Więcej szczegółów już wkrótce na stronie internetowej www.abrys.pl.

Kontakt:

Redakcja miesięcznika „Recykling”, tel. 61 655 81 42, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin: 27-29 października 2015 r., godz. 10.00-14.00

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań

Dostępność: wstęp bezpłatny

Liczba uczestników: ok. 150 osób

Ostatnio zmieniany środa, 07 październik 2015 23:39

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Twój Pakiet

W tej chwili nie posiadasz aktywnego planu abonamentowego. Aby skorzystać z wielu dostępnych możliwości, aktywuj już teraz wybrany Pakiet.

Najnowsze Wiadomości

 • Dekarbonizacja przemysłu stalowego - nadchodzi era „zielonej stali”
  Dekarbonizacja przemysłu stalowego - nadchodzi era „zielonej stali” Niepodważalny jest fakt, że nasz współczesny świat opiera się na stali, niestety jej produkcja jest również głównym źródłem emisji CO2 - ustępując jedynie energetyce. Aby osiągnąć zakładane cele emisyjne, przemysł stalowy będzie musiał być neutralny dla klimatu do końca 2050 r. i zredukować emisje o około 30% już do 2030 r., aby osiągnąć cele przejściowe wymagane przez UE. Osiągnięcie tych celów będzie wymagało czegoś więcej niż tylko wydajności materiału lub procesu. W obecnej sytuacji producenci stali mają trzy możliwości: nic nie robić, inwestować w rozwiązania do wychwytywania i przechowywania dwutlenku węgla lub przejść na czystsze procesy produkcyjne.
  Napisano %AM, %07 %414 %2021 %09:%Gru Czytaj dalej...
 • Największy cywilny samolot świata zostanie poddany recyklingowi
  Największy cywilny samolot świata zostanie poddany recyklingowi Linie Emirates podpisały umowę z firmą Falcon Aircraft Recycling, aby pierwszy wycofany z floty samolot Airbus A380 został poddany recyklingowi. Tym samym największy cywilny odrzutowiec nie trafi na wysypisko śmieci, co będzie mieć pozytywny wpływ na środowisko.
  Napisano %PM, %04 %592 %2021 %14:%Lis Czytaj dalej...
 • Miedź, nikiel i aluminium mogą znacznie podrożeć w jeszcze tej dekadzie
  Miedź, nikiel i aluminium mogą znacznie podrożeć w jeszcze tej dekadzie Miedź, nikiel, lit i aluminium – te metale mogą znacznie podrożeć w dłuższej perspektywie czasu. Wszystko na na skutek rozwoju tak zwanej elektromobilności. Gospodarki idą w kierunku elektromobilności, będzie coraz więcej aut elektrycznych (EV) i hybrydowych (PHEV), oraz infrastruktury z nimi związanej, a to będzie podnosiło znacząco popyt na wybrane metale przemysłowe, wydobywane czy produkowane przeważnie na rynkach wschodzących – wskazują analitycy firmy William Blair w raporcie „Rise of Electric Vehicles: Impact on Commodities and Emerging Markets”.
  Napisano %PM, %29 %585 %2021 %15:%Wrz Czytaj dalej...
 • Rosja wprowadza wyższe cła na eksport złomu
  Rosja wprowadza wyższe cła na eksport złomu Rosyjskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu poinformowało, że podkomitet rosyjskiego rządu ds. Taryf celnych i regulacji pozataryfowych oraz środków ochronnych w handlu międzynarodowym podjął decyzję o podwyższeniu minimalnej stawki celnej na odpady złomu z 45 do 70 euro za tonę.
  Napisano %PM, %27 %700 %2021 %17:%Maj Czytaj dalej...
 • Goldman Sachs twierdzi, że to może być dopiero początek hossy na miedzi
  Goldman Sachs twierdzi, że to może być dopiero początek hossy na miedzi Miedź ma za sobą 12 miesięcy dynamicznych wzrostów. A to może być dopiero początek hossy na tym metalu. Miedź jest tym spośród najważniejszych metali, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy urósł najmocniej, bo aż o 82%. Platyna w tym samym okresie podrożała o 53%, a złoto ledwie o 4%.
  Napisano %PM, %20 %607 %2021 %15:%Kwi Czytaj dalej...

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 378 gości oraz 2 użytkowników.