wtorek, 06 luty 2018 14:51

Napad na pociąg przewożący złom

Scena niczym z "dzikiego zachodu" - na szlaku kolejowym Nakło Śląskie - Tarnowskie Góry, 24-latek próbował okraść skład towarowy przewożący złom.


Do zdarzenia doszło w niedzielę, 4 lutego, o godz. 14.45. Jak informuje Jacek Karniewski z zespołu rzecznika prasowego PKP PLK, sprawca ingerując bezpośrednio w układ hamulcowy składu doprowadził do zatrzymania pociągu relacji Zabrzeg Czarnolesie - Tarnowskie Góry. Po całkowitym wyhamowaniu otworzył drzwi wagonu i wysypał złom na tory. Łupu nie udało się już jednak zgarnąć, ponieważ złodzieja na gorącym uczynku zatrzymała Straż Ochrony Kolei.

Trwa wyjaśnianie sprawy, m.in. tego, jak sprawca tego wydarzenia dostał się do pociągu towarowego. Na pewno znał się na rzeczy, gdyż wiedział, gdzie i jak przerwać dopływ sprzężonego powietrza. Prawdopodobnie też nie działał sam, jednak wspólnicy uciekli, kiedy zorientowali się, że na miejscu są sokiści.

Na krótki czas ruch pociągów był zablokowany, tory zamknięto. Pierwszy udrożniono o godz. 15.23, drugi - o godz. 16. W tym czasie przez Nakło Śląskie nie przejeżdżały akurat żadne pociągi pasażerskie, więc nie było dodatkowych utrudnień w ruchu.

Ostatnio zmieniany wtorek, 06 luty 2018 15:17

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Strefa Użytkownika

Najnowsze Wiadomości

 • 10 MAJ - Dzień Złomiarza
  10 MAJ - Dzień Złomiarza Wszystkim pracownikom firm złomowych oraz firm komunalnych życzymy Wszystkiego Najlepszego! Oficjalnie w dniu dzisiejszym obchodzimy święto pracownika firmy komunalnej, ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby ten dzień był również DNIEM ZŁOMIARZA.
  Napisano czwartek, 10 maj 2018 08:00
  Etykiety: dzień złomiarza
  Czytaj dalej...
 • Napad na pociąg przewożący złom
  Napad na pociąg przewożący złom Scena niczym z "dzikiego zachodu" - na szlaku kolejowym Nakło Śląskie - Tarnowskie Góry, 24-latek próbował okraść skład towarowy przewożący złom.
  Napisano wtorek, 06 luty 2018 14:51 Czytaj dalej...
 • Darmowy dostęp do ofert i przetargów
  Darmowy dostęp do ofert i przetargów Zacznij bezpłatny miesiąc z naszym portalem. Tylko teraz otrzymasz bezpłatny dostęp do wszystkich ofert i przetargów zamieszczanych w naszym portalu oraz możliwość kontynuacji abonamentu na preferencyjnych warunkach.
  Napisano wtorek, 02 styczeń 2018 23:10 Czytaj dalej...
 • Złomowa hossa. Jest świetnie ale może być lepiej...
  Złomowa hossa. Jest świetnie ale może być lepiej... Ostatni rok na rynku surowców określić można śmiało mianem „rynku złomiarza”, gdyż to właśnie na tym paradoksalnie rdzawym polu globalnej gospodarki, obserwujemy nieustającą monotonię sukcesu w wyniku dynamicznych wzrostów.
  Napisano poniedziałek, 28 sierpień 2017 17:25 Czytaj dalej...
 • Surowe wyroki sądów w sprawie wyłudzeń VAT
  Surowe wyroki sądów w sprawie wyłudzeń VAT Podatnicy, którzy mieli pecha i trafili na oszustów podatkowych, nie tylko muszą się liczyć ze zdecydowaną reakcją fiskusa, ale coraz trudniej będzie im też wykazać, że dochowali należytej staranności i świadomie nie uczestniczyli w oszustwie. Świadczy o tym jedno z ostatnich orzeczeń Naczelnego Sądu Administracyjnego. Sąd mianowicie stwierdził, że samo wprowadzenie zasad chroniących przed nierzetelnymi kontrahentami to za mało, by uniknąć negatywnych konsekwencji w VAT.
  Napisano poniedziałek, 28 sierpień 2017 06:01 Czytaj dalej...

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 237 gości oraz 0 użytkowników.