piątek, 23 czerwiec 2017 09:02

Globalne zapotrzebowanie na miedź może lawinowo rosnąć

Badania opublikowane w czerwcu 2017 przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Miedzi (ICA) z siedzibą w Nowym Jorku przewidują prawie 10-krotny globalny wzrost zapotrzebowania na miedź do 2027 roku. A wszystko za sprawą rozwoju sektora pojazdów elektrycznych (EV).

Na podstawie badań przeprowadzonych przez IDTechEx z Wielkiej Brytanii, ICA że: "do roku 2027 na drogach będzie 27 milionów EV, w porównaniu do 3 milionów w 2017 roku. Zatem wzrośnie zapotrzebowanie na miedź w EV z 185 000 ton w 2017 r. do 1,74 mln ton w 2027 r."

ICA zauważa, że istnieje kilka rodzajów pojazdów elektrycznych, które będą generowały tak duże zapotrzebowanie na miedź, w tym pojazdy hybrydowe.

Zgodnie z badaniami ICA i IDTechEx średni pojazd spalinowy zawiera ok. 23 kilogramy miedzi. Poniżej znajduje się porównanie dla różnych typów pojazdów elektrycznych i hybrydowych:

 • hybrydowy pojazd elektryczny (HEV): 40 kilogramów;
 • elektryczny pojazd hybrydowy typu plug-in (PHEV): 60 kilogramów;
 • samochód elektryczny zasilany akumulatorem/bateriami elektrycznym (BEV): 83 kilogramy;
 • hybrydowy autobus elektryczny (Ebus HEV): 89 kilogramów;
 • elektryczny autobus zasilany akumulatorem (Ebus BEV): od 224 do 369 kilogramów


Poza samymi samochodami, IDTechEx i ICA zauważają, że "każda ładowarka do EV doda 0,7 kg miedzi", a "szybkie ładowarki mogą zawierać do 8 kilogramów miedzi".

Źródło: www.recyclingtoday.com

Ostatnio zmieniany piątek, 23 czerwiec 2017 09:10

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Strefa Użytkownika

Najnowsze Wiadomości

 • 10 MAJ - Dzień Złomiarza
  10 MAJ - Dzień Złomiarza Wszystkim pracownikom firm złomowych oraz firm komunalnych życzymy Wszystkiego Najlepszego! Oficjalnie w dniu dzisiejszym obchodzimy święto pracownika firmy komunalnej, ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby ten dzień był również DNIEM ZŁOMIARZA.
  Napisano czwartek, 10 maj 2018 08:00
  Etykiety: dzień złomiarza
  Czytaj dalej...
 • Napad na pociąg przewożący złom
  Napad na pociąg przewożący złom Scena niczym z "dzikiego zachodu" - na szlaku kolejowym Nakło Śląskie - Tarnowskie Góry, 24-latek próbował okraść skład towarowy przewożący złom.
  Napisano wtorek, 06 luty 2018 14:51 Czytaj dalej...
 • Darmowy dostęp do ofert i przetargów
  Darmowy dostęp do ofert i przetargów Zacznij bezpłatny miesiąc z naszym portalem. Tylko teraz otrzymasz bezpłatny dostęp do wszystkich ofert i przetargów zamieszczanych w naszym portalu oraz możliwość kontynuacji abonamentu na preferencyjnych warunkach.
  Napisano wtorek, 02 styczeń 2018 23:10 Czytaj dalej...
 • Złomowa hossa. Jest świetnie ale może być lepiej...
  Złomowa hossa. Jest świetnie ale może być lepiej... Ostatni rok na rynku surowców określić można śmiało mianem „rynku złomiarza”, gdyż to właśnie na tym paradoksalnie rdzawym polu globalnej gospodarki, obserwujemy nieustającą monotonię sukcesu w wyniku dynamicznych wzrostów.
  Napisano poniedziałek, 28 sierpień 2017 17:25 Czytaj dalej...
 • Surowe wyroki sądów w sprawie wyłudzeń VAT
  Surowe wyroki sądów w sprawie wyłudzeń VAT Podatnicy, którzy mieli pecha i trafili na oszustów podatkowych, nie tylko muszą się liczyć ze zdecydowaną reakcją fiskusa, ale coraz trudniej będzie im też wykazać, że dochowali należytej staranności i świadomie nie uczestniczyli w oszustwie. Świadczy o tym jedno z ostatnich orzeczeń Naczelnego Sądu Administracyjnego. Sąd mianowicie stwierdził, że samo wprowadzenie zasad chroniących przed nierzetelnymi kontrahentami to za mało, by uniknąć negatywnych konsekwencji w VAT.
  Napisano poniedziałek, 28 sierpień 2017 06:01 Czytaj dalej...

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 392 gości oraz 2 użytkowników.