piątek, 23 czerwiec 2017 09:02

Globalne zapotrzebowanie na miedź może lawinowo rosnąć

Badania opublikowane w czerwcu 2017 przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Miedzi (ICA) z siedzibą w Nowym Jorku przewidują prawie 10-krotny globalny wzrost zapotrzebowania na miedź do 2027 roku. A wszystko za sprawą rozwoju sektora pojazdów elektrycznych (EV).

Na podstawie badań przeprowadzonych przez IDTechEx z Wielkiej Brytanii, ICA że: "do roku 2027 na drogach będzie 27 milionów EV, w porównaniu do 3 milionów w 2017 roku. Zatem wzrośnie zapotrzebowanie na miedź w EV z 185 000 ton w 2017 r. do 1,74 mln ton w 2027 r."

ICA zauważa, że istnieje kilka rodzajów pojazdów elektrycznych, które będą generowały tak duże zapotrzebowanie na miedź, w tym pojazdy hybrydowe.

Zgodnie z badaniami ICA i IDTechEx średni pojazd spalinowy zawiera ok. 23 kilogramy miedzi. Poniżej znajduje się porównanie dla różnych typów pojazdów elektrycznych i hybrydowych:

 • hybrydowy pojazd elektryczny (HEV): 40 kilogramów;
 • elektryczny pojazd hybrydowy typu plug-in (PHEV): 60 kilogramów;
 • samochód elektryczny zasilany akumulatorem/bateriami elektrycznym (BEV): 83 kilogramy;
 • hybrydowy autobus elektryczny (Ebus HEV): 89 kilogramów;
 • elektryczny autobus zasilany akumulatorem (Ebus BEV): od 224 do 369 kilogramów


Poza samymi samochodami, IDTechEx i ICA zauważają, że "każda ładowarka do EV doda 0,7 kg miedzi", a "szybkie ładowarki mogą zawierać do 8 kilogramów miedzi".

Źródło: www.recyclingtoday.com

Ostatnio zmieniany piątek, 23 czerwiec 2017 09:10

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Strefa Użytkownika

Najnowsze Wiadomości

 • Bezpieczne korzystanie z naszego portalu. Wprowadziliśmy certyfikat bezpieczeństwa SSL!
  Bezpieczne korzystanie z naszego portalu. Wprowadziliśmy certyfikat bezpieczeństwa SSL! Miło nam poinformować, że w lipcu 2017 w naszym portalu www.zlom.info.pl wprowadziliśmy certyfikat bezpieczeństwa SSL. Dzięki niemu wszystkie Państwa dane, pozostawiane przy składaniu zamówień będą szyfrowane. Korzystając z naszego portalu możecie mieć pewność, że żadne dane nie zostaną przechwycone przez osoby postronne i nie trafią w niepowołane ręce.
  Napisano wtorek, 04 lipiec 2017 16:01
  Etykiety: certyfikat SSL
  Czytaj dalej...
 • Globalne zapotrzebowanie na miedź może lawinowo rosnąć
  Globalne zapotrzebowanie na miedź może lawinowo rosnąć Badania opublikowane w czerwcu 2017 przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Miedzi (ICA) z siedzibą w Nowym Jorku przewidują prawie 10-krotny globalny wzrost zapotrzebowania na miedź do 2027 roku. A wszystko za sprawą rozwoju sektora pojazdów elektrycznych (EV).
  Napisano piątek, 23 czerwiec 2017 09:02
  Etykiety: Złom miedzi miedź
  Czytaj dalej...
 • PGE pracuje nad recyklingiem złomu zużytych baterii litowo-jonowych
  PGE pracuje nad recyklingiem złomu zużytych baterii litowo-jonowych Polska Grupa Energetyczna (PGE) zainicjowała projekt recyklingu złomu bateryjnego, który w założeniu ma rozwiązać spodziewany problem dużej ilości zużytych baterii litowo-jonowych, poinformowała spółka. Projekt obecnie jest oceniany przez NCBR w celu udzielenia współfinansowania.
  Napisano środa, 26 kwiecień 2017 23:29 Czytaj dalej...
 • Chiny prognozują dalszy wzrost popytu na złom stalowy
  Chiny prognozują dalszy wzrost popytu na złom stalowy Chińskie Stowarzyszenie Utylizacji Złomu Metali prognozuje dalszy wzrost zapotrzebowania na złom stalowy. Chiny w ciągu najbliższych lat muszą zrealizować tzw. "Zielone cele rozwoju". Metal Bulletin Research szacuję, że dla krajowego przemysłu stalowego oznaczać to będzie potrzebę importu złomu stalowego na poziomie nawet 30 milionów ton rocznie. Dla porównania w roku 2015, import złomu stalowego w Chinach oscylował zaledwie na poziomie 2 mln ton.
  Napisano wtorek, 18 kwiecień 2017 13:40 Czytaj dalej...
 • Polska nadal ma problem z odzyskiem zużytego sprzętu
  Polska nadal ma problem z odzyskiem zużytego sprzętu Z raportu Fundacji Republikańskiej wynika, że od 2016 r. trzeba ponownie zebrać 45 proc. średniej masy sprzętu wprowadzonego do obrotu w trzech poprzednich latach. Z kolei od 2019 r. będzie to już 65 proc. Kraje mogą też wybrać inną opcję - 85 proc. sprzętu wyprodukowanego w danym kraju w jednym roku.
  Napisano środa, 05 kwiecień 2017 11:23 Czytaj dalej...

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.