wtorek, 18 kwiecień 2017 13:40

Chiny prognozują dalszy wzrost popytu na złom stalowy

Chińskie Stowarzyszenie Utylizacji Złomu Metali prognozuje dalszy wzrost zapotrzebowania na złom stalowy. Chiny w ciągu najbliższych lat muszą zrealizować tzw. "Zielone cele rozwoju". Metal Bulletin Research szacuję, że dla krajowego przemysłu stalowego oznaczać to będzie potrzebę importu złomu stalowego na poziomie nawet 30 milionów ton rocznie. Dla porównania w roku 2015, import złomu stalowego w Chinach oscylował zaledwie na poziomie 2 mln ton.

Według zapisów „Zielonych celów rozwoju” Chiński przemysł do roku 2020 musi zużywać 220 kg złomu do wyprodukowania jednej tony surowej stali. Jak podaje w kwietniowym wydaniu Metal Bulletin Magazine - średnie zużycie złomu przy produkcji stali w roku 2015 wynosiło w Chinach zaledwie 104 kg złomu na tonę wyprodukowanej stali.

Podano również, że chińskie zakupy złomu żelaza w USA wzrosły o 367% w ujęciu rocznym w pierwszym miesiącu 2017 r. do prawie 68 000 ton.

Bureau of International Recycling stwierdziło, że w okresie styczeń-wrzesień ubiegłego roku odnotowano spadek zużycia złomu stalowego do produkcji stali surowej w większości kluczowych krajów i regionów świata. Jednak w tym czasie Chiny zwiększyły zużycie złomu stalowego o 3,5% do 64,7 milionów ton, aby zwiększyć jego udział w produkcji stali surowej.

Natomiast w imporcie złomu odnotowano cięcia (-14,4% do 1,53 miliona ton) w tym okresie.

Chiński import rudy żelaza w wysokości 83,49 mln ton w lutym br. przekroczył wolumen sprowadzonego surowca w tym samym miesiącu w 2016 r. o ponad 13%, czyli prawie o 10 mln ton. Liczony od początku roku łączny import był o ponad 12% wyższy.

Źródło: recyclinginternational.com

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Strefa Użytkownika

Najnowsze Wiadomości

 • 10 MAJ - Dzień Złomiarza
  10 MAJ - Dzień Złomiarza Wszystkim pracownikom firm złomowych oraz firm komunalnych życzymy Wszystkiego Najlepszego! Oficjalnie w dniu dzisiejszym obchodzimy święto pracownika firmy komunalnej, ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby ten dzień był również DNIEM ZŁOMIARZA.
  Napisano czwartek, 10 maj 2018 08:00
  Etykiety: dzień złomiarza
  Czytaj dalej...
 • Napad na pociąg przewożący złom
  Napad na pociąg przewożący złom Scena niczym z "dzikiego zachodu" - na szlaku kolejowym Nakło Śląskie - Tarnowskie Góry, 24-latek próbował okraść skład towarowy przewożący złom.
  Napisano wtorek, 06 luty 2018 14:51 Czytaj dalej...
 • Darmowy dostęp do ofert i przetargów
  Darmowy dostęp do ofert i przetargów Zacznij bezpłatny miesiąc z naszym portalem. Tylko teraz otrzymasz bezpłatny dostęp do wszystkich ofert i przetargów zamieszczanych w naszym portalu oraz możliwość kontynuacji abonamentu na preferencyjnych warunkach.
  Napisano wtorek, 02 styczeń 2018 23:10 Czytaj dalej...
 • Złomowa hossa. Jest świetnie ale może być lepiej...
  Złomowa hossa. Jest świetnie ale może być lepiej... Ostatni rok na rynku surowców określić można śmiało mianem „rynku złomiarza”, gdyż to właśnie na tym paradoksalnie rdzawym polu globalnej gospodarki, obserwujemy nieustającą monotonię sukcesu w wyniku dynamicznych wzrostów.
  Napisano poniedziałek, 28 sierpień 2017 17:25 Czytaj dalej...
 • Surowe wyroki sądów w sprawie wyłudzeń VAT
  Surowe wyroki sądów w sprawie wyłudzeń VAT Podatnicy, którzy mieli pecha i trafili na oszustów podatkowych, nie tylko muszą się liczyć ze zdecydowaną reakcją fiskusa, ale coraz trudniej będzie im też wykazać, że dochowali należytej staranności i świadomie nie uczestniczyli w oszustwie. Świadczy o tym jedno z ostatnich orzeczeń Naczelnego Sądu Administracyjnego. Sąd mianowicie stwierdził, że samo wprowadzenie zasad chroniących przed nierzetelnymi kontrahentami to za mało, by uniknąć negatywnych konsekwencji w VAT.
  Napisano poniedziałek, 28 sierpień 2017 06:01 Czytaj dalej...

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 138 gości oraz 0 użytkowników.