wtorek, 18 kwiecień 2017 13:40

Chiny prognozują dalszy wzrost popytu na złom stalowy

Chińskie Stowarzyszenie Utylizacji Złomu Metali prognozuje dalszy wzrost zapotrzebowania na złom stalowy. Chiny w ciągu najbliższych lat muszą zrealizować tzw. "Zielone cele rozwoju". Metal Bulletin Research szacuję, że dla krajowego przemysłu stalowego oznaczać to będzie potrzebę importu złomu stalowego na poziomie nawet 30 milionów ton rocznie. Dla porównania w roku 2015, import złomu stalowego w Chinach oscylował zaledwie na poziomie 2 mln ton.

Według zapisów „Zielonych celów rozwoju” Chiński przemysł do roku 2020 musi zużywać 220 kg złomu do wyprodukowania jednej tony surowej stali. Jak podaje w kwietniowym wydaniu Metal Bulletin Magazine - średnie zużycie złomu przy produkcji stali w roku 2015 wynosiło w Chinach zaledwie 104 kg złomu na tonę wyprodukowanej stali.

Podano również, że chińskie zakupy złomu żelaza w USA wzrosły o 367% w ujęciu rocznym w pierwszym miesiącu 2017 r. do prawie 68 000 ton.

Bureau of International Recycling stwierdziło, że w okresie styczeń-wrzesień ubiegłego roku odnotowano spadek zużycia złomu stalowego do produkcji stali surowej w większości kluczowych krajów i regionów świata. Jednak w tym czasie Chiny zwiększyły zużycie złomu stalowego o 3,5% do 64,7 milionów ton, aby zwiększyć jego udział w produkcji stali surowej.

Natomiast w imporcie złomu odnotowano cięcia (-14,4% do 1,53 miliona ton) w tym okresie.

Chiński import rudy żelaza w wysokości 83,49 mln ton w lutym br. przekroczył wolumen sprowadzonego surowca w tym samym miesiącu w 2016 r. o ponad 13%, czyli prawie o 10 mln ton. Liczony od początku roku łączny import był o ponad 12% wyższy.

Źródło: recyclinginternational.com

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Strefa Użytkownika

Najnowsze Wiadomości

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.